تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

 
 
نویسنده : admin
تاریخ : سه شنبه 23 اردیبهشت 1393
نظراتظهور استعدادها در انتخابات آزاد 


« هر کس با استعدادهایی خلق شده که باید آنها را به کار ببندد. به کار بستن آنها بزرگترین سعادت در زندگی هر فرد است .»

 

این کلام زیبا از شاعر برجسته و معروف آلمانی "یوفان هون گوته" می باشد که به کار گیری آن نه تنها انسان را با زندگی واقعی آشنا می سازد بلکه باعث می شود که خلاقیت های نهفته در ذات هر کس به صورت منظم نمودار و در خدمت او قرار گیرد. این که در مغرب زمین خلاقیت ها در خدمت انسان قرار گرفته است و فکر انسان از دایره های محدود به آسمان ها پرواز کرده است حاکی از شناخت همین مسئله می باشد. اصولاً خداوند استعدادها را در نهاد آدمی به عنوان چراغ راهی مقابل ظلمت و جهل و نادانی قرار داده است تا به او این امکان را بدهد که با استفاده از معرفت در دنیا و آخرت با آرامش خاطر به مسیر تکامل خویش ادامه داده و مراحل انسان شدن و به خدا رسیدن را طی نماید .

 

در جوامعی که به این معرفت نرسیده اند شاهد یک زندگی بیمار و مشکوک بوده و هستیم زیرا در چنین جوامعی زندگی با رنگ های خاکستری و  تیره جلوه می کند .

 

بی ثباتی ، بی برنامگی ، رعایت نکردن حقوق مردم ، بی عدالتی و دهها مسئله دیگر از نشانه های روشن این بیماری است و عشق این زیباترین آفرینش خدا در چنین جوامعی می میرد زیرا عشق و شوق و اندیشه در فکر انسان، زمانی به شکوفه و ثمر می نشیند که انسان در راه خودش آزاد باشد و به آن چیزی که عشق می ورزد هدایت گردد .

 

یک مدیر کارخانه زمانی در کارش موفق می شود که به کارش عشق بورزد، که تحصیلات و اندیشه اش در رابطه با کار و کسبش باشد .

 

یک مدیر کشاورزی باید یک مهندش کشاورز باشد و یک خلبان باید عاشق هواپیما، ابرها و ستاره ها باشد .

 

دولت ها و حکومت ها زمانی می توانند دین خود را به مردم ادا کنند که نخبگان و دانشمندان را بر امورات مردم حاکم گردانندکه مردم را به حق و حقوق واقعی خود آشنا گردانند. در حکومت هایی که مردم زیر فکر دانشمندان زندگی می کنند، هر چیزی در جای خود قرار می گیرد ، مردم عاشقانه کار می کنند ، زندگی می کنند ، و حتی راحت می میرند . زیرا در چنین سیستمی متاثر از اراده ، فکر و استعداد خویش هستند و با الهام گرفتن از تجربه های درونی به تماشای هستی پرداخته و لذت می برند. ولی در نظام هایی که با پشت کردن بر مبناهای علمی و تجربی ، مدیران را روی سلیقه ها و رابطه های شخصی بر امورات مردم می گمارند ، برنامه ها با روش های غیر علمی محاسبه و موجب سردرگمی و نارضایتی مردم می شوند .

 

اینکه در کشور اسلامی ما به رغم همه تلاش ها و دلسوزی های مسئولین هنوز نتوانسته ایم آن چیزی را که شایسته مردم عزیز ایران باشد بدست بیاوریم حاکی از اشتباهاتی است که سال هاست گریبان ما را رها نمی کند و به جای بنیانگذاری یک مدیریت علمی کارآمد، به یک مدیریت غیر علمی به ظاهر اعتقادی که متاسفانه در بیشتر جاها با سوء استفاده از فضای موجود مزورانه و ریاکارانه پشت نقابهای دروغ ظاهر می شوند دلخوش کرده ایم و با تکیه کردن بر همین مبناهای دروغین، راه را بر هجوم گرگ های مردم فریب هموار کرده ایم . یکی از مواردی که شاید ریشه در بیشتر مشکلات اجتماعی ما داشته و دارد گزینش افراد غیر کار آمد و غیر متخصص است که به عنوان نماینده و وکیل جهت شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی به مردم معرفی می  نماییم .

 

افرادی که می بایست قوانین سرنوشت ساز زندگی ما را تصویب و یا بر آن نظارت داشته باشند، ولی متاسفانه تجربه سی ساله انقلاب اسلامی نشان می دهد که چنین محدودیت ها و گزینش هایی با توجه به اینکه در بیشتر موارد به صورت غیر کارشناسی و حتی سلیقه ای انتخاب شده و در برخی موارد مانع نفوذ افراد کاردیده و پخته و تحصیل کرده در انتخابات شده اند، برخلاف انتظارات مردم بوده و  در نتیجه خسارات جبران ناپذیری به کشور و مردم وارد شده است .

 

فاصله داشتن  از مشکلات واقعی کشور و مردم و آگاهی نداشتن از سیاست های جهان شمول، عدم مبارزه با سیاست های آنی و سلیقه ای در کشور و بی تفاوت بودن نسبت به حیف و میل سرمایه ها و اموال عمومی، سرگرم شدن در جزییات و دور ماندن از نیازهای واقعی مردم حاصل گزینش ها و نفوذ برخی از افراد غیر کارآمد به مجلس می باشد .

 

این در حالی است که تجربه ملت های پیشرفته و موفق در دنیا نشان می دهدکه نماینده های مردم باید از عالیترین و برگزیده ترین چهره ها باشند .

 

باید با تمام فنون به روز کشورداری آشنایی داشته و مفیدترین سیاست ها را برای رفاه و آسایش مردم برگزینند . طبیعی است که در سایه چنین نخبگانی خودبه خود دولتی کارآمد و علمی تشکیل می گردد و در نتیجه امورات مردم بدست مدیران لایق و خرمند اراده و همه چیز رنگ علم و حقیقت می گیرد و رشد فرهنگ و بیداری مردم افزون می گردد و نیروی هرکسی بر اساس استعداد و ارزشی که دارد به کار گرفته می شود و دیگر نیازی نیست برای انتصاب یک استاندار یا یک فرماندار از نوادگان فلان وزیر یا فلان نماینده استفاده شود .

 

در صورت چنین توفیقی در جامعه ما جهانیان نیز بیشتر به روی ما حساب باز می کنند و با ابزارهای تاریخ مصرف تمام شده هویت و فرهنگ ما را به بازی نمی گیرند و چیزی که امروز خواب و آسایش از ما گرفته است و از آن به عنوان تهاجم فرهنگی و دخالت بیگانگان یاد می کنیم در سایه آگاهی و آزادی و بازیافت اعتماد دولت و مردم خود به خود از بین میرود زیرا در طول تاریخ همیشه فاصله میان دولت ها و مردم به سود رقیب تمام شده است و دولت ها و مردمی متضرر شده اند که به جای برطرف کردن مشکلات واقعی خود و استفاده از مغزها و استعدادهای ملی به مسائلی پرداخته اند که باعث تفرقه و دوری از همدیگر شده اند .

 

شاید شما هم به این نتیجه رسیده باشید که چرا ما نمی توانیم روی مردم آمریکا اثر بگذاریم یا چرا آمریکا نمیتواند روی فرهنگ و مردم ژاپن اثر بگذارد ولی آنها به راحتی می توانند با ایجاد یک شبکه تلویزیونی و یا رادیوی سیاست های کشورها را تحت تاثیر قرار دهند . پس بیایید با غربالی کردن برنامه های گذشته به یک تجربه زیبا دست بزنید. بیایید برای نخستین بار به جای این همه جنگ کردن با دیگران با خود بجنگیم و بپذیریم که ادامه سیاستهای گذشته تنها راه چاره نیست و اکنون که فرصت زیبایی است و فصل ، فصل انتخابات است میتوانیم از همین سرچشمه کار جدید خود را آغاز کنیم و با هموار کردن راه پیش پای کار آزمودگان در رقابت انتخابات «میزان را رأی مردم» بدانیم زیرا در شأن جمهوری اسلامی نیست که مردمش با سردی و نا امید به افرادی رأی بدهند که از فرهنگ و سیاست در سطح کلان بی بهره باشند و به جای نشان دادن شایستگی های علمی خود حقیرانه در هیات شب گردها میان این قبیله و آن قبیله و آن طایفه و بوسیدن و بوییدن دست و پای این خان و آن کدخدا به جمع آوری آراء بپردازند و با این کار دوباره جامعه ما را به عصر طبقات اجتماعی و خان سالاری برگردانند .

 

نماینده های مردم ایران هرچه که باشند چه یک برادر روحانی ، چه یک مهندس ، چه یک دکتر باید با تمام اصول مملکت داری آشنا باشند، باید تمام پیروزی ها و شکست های کشورها در سطح جهانی مطالعه کرده باشند ، باید با زندگی و آثار کار تمامی سیاست مداران چیره دست دنیا آشنا باشند. باید سیاستمدار، دانشمند و انسان به روز باشد و با پشت سر انداختن امیال حقیرانه شخصی به برنامه های فوق العاده بیاندیشد. در سایه چنین نخبگانی جامعه و افکار عمومی مثل قطره های باران شفاف می شوند و در میان اندیشه ها پاکترین و در میان صداها زلال ترین صدا در اختیار مردم قرار گیرد و مردم دیگر مجبور نیستند در میان تاریک خانه ها به افرادی رأی بدهند که حقیرانه می کوشند با ترفندهای جورواجور و هزاران دوز و کلک و وعده های بزرگ و کوچک به این پولدار و به آن ثروتمند، خود را بالا بکشند و در آنجا نیز جز غرق شدن در کارهای شخصی و دنبال کردن منافع افرادی که حتی برای آنها با روش های شرم آور رأی جمع کرده اند کاری نداشته باشند .

 

پس ما می توانیم نسبت به تجدید نظر نسبت به پاره ای از سیاست ها ی گذشته و با ارائه ایده مثبت نسبت به استعدادها و مردم خود اعتماد بیشتری کنیم و مردم نیز بر اساس انسان بودن و داشتن فطرت زیبا گرایی به ما پاسخ مثبت می دهند و در میان همه چیزها خوبی ها را می پذیرند و در نتیجه اگر چیز بدی هم مانده باشد در شعاع آزادی و اعتماد ملی می سوزد.

 

پس بیایید ضمن ارج نهادن به مردم و افکار عمومی راه را برای ظهور استعدادهای بزرگ در انتخابات هموار نمایید و میوه تازه و دلپذیرش را نوش جان نمایید .


برچسب‌ها: عقربه ها ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو